Plánujete dovolenku s deťmi na Liptove? Výborne, vybrali ste si najlepšiu destináciu na Slovensku:)  Liptov je nielen nádherný kraj, ale hlavne rodinám s deťmi ponúka nespočetné množstvo aktivít. A je jedno, či máte maličké deti, alebo už takzvaných „pubišov“, pre ktorých je väčšina nápadov trapných a úplna nuda. Hľadáte tipy ako si Váš rodinný výlet obzvláštniť, kam s deťmi vyraziť a ako ich zabaviť? Čítajte nás pravidelne a dozviete sa ako spoločne zažiť krásne rodinné chvíle na ktoré budete radi spomínať. Budeme Vám pravidelne dávať rady, čo z nášho pohľadu nesmiete na Liptove prehliadnuť. Dnes máme odporúčanie pre rodiny s menšími deťmi.

Liptov

Akej farby je kravička

Kedysi koloval vtip, že rodičia sa pýtajú dieťaťa, akej farby je kravička. A dieťa odpovedalo, že fialovej. Veď ako kravička Milka. Aj vy patríte k mestským ľuďom, pre ktorých nie je úplne bežné stretávať domáce zvieratá? A keď vidíte kravičku pásť sa na pastvinách ju deťom nadšene ukazujete? Preto určite nemôžete vynechať  miesto, kde si kravičky obzriete skutočne zblízka. Dokonca ich môžete aj pohladkať a zaručene po tejto návšteve Vaše deti nikdy nepovedia, že krava je fialová:)

krava na Liptove

Bio Farma VÝCHODNÁ

Farma Východná, v dedine Výchovná je vzdialená od nášho hotela len 20km.

Chovajú tam kravy a ovce na mlieko a následne vyrábajú prvotriedne syry a pravú liptovskú bryndzu. Všetko, čo vyrábajú je v BIO kvalite a môžeme potvrdiť, že o kravičky je tam fantasticky postarané. Je to nielen vidieť, ale aj cítiť na ich produktoch. V posledných rokoch sa rozhodli, že otvoria vráta svojej farmy aj verejnosti. Organizujú prehliadky počas ktorej zažijete pravý farmársky zážitok.

farmarsky zazitok

Zažite pravý farmársky zážitok

Počas návštevy na farme sa dozviete rôzne zaujímavosti z chovu domácich zvierat, hlavne o kravách a ovciach. Dozviete sa koľko taká krava denne zje a hlavne čoho.  Máte predstavu o tom, koľko mliečka musí nadojiť, aby ste si k poháru vína mohli dať tie ich fantastické čerstvé korbáčiky? Uvidíte ako sa kravičky kŕmia, doja, dokonca kúpu! Navštívite kraví hotel, pedikérku, či manikérku. Stretnete sa s kravami dospeláčkami, ale navštívite aj škôlku teliatok, kde si môžete čerstvo narodené teliatka aj pohladkať.

farma vychodna

To nie je všetko

A to nie je všetko, čo na Farme Východná môžete zažiť. Najnovšie otvorili GAZDOVSKÝ DVOR, kde sa zoznámite aj s inými hospodárskymi zvieratkami ako kačky, ovce, zajkovia. Všetci odvážlivci môžu zvieratká pohladkať, či nakŕmiť. Farmička sa venuje aj pestovaniu bio byliniek, bio ovocia, výrobe syrov a bryndze. A na to posledné by som rada dôrazne upozornila:). Bol by hriech neochutnať tie najštavnatejšie korbáčiky aké som kedy jedla a tú najčerstvejšiu liptovskú bryndzu. Ich produkty sú naozaj tou najlepšou bodkou na záver. Všetko, čo produkujú môžete nie len ochutnať, ale si aj kúpiť.

Navštívte farmu Východná, zoznámte sa naživo so zvieratkami, ovoňajte pravé bylinky a ochutnajte tie najlepšie liptovské syry!

korbaciky

Zážitkové leto na Liptovskom dvore

Hostia nášho rodinného hotela majú návštevu FARMY VÝCHODNÁ v cene pobytu. Je to jeden zo zážitkov, ktorý si môžu vrámci nášho balíčka „ZÁŽITKOVÉ LETO“ vybrať. Staňte sa aj Vy našimi hosťami a majte tohtoročné leto plné zážitkov. U nás na dvore ste srdečne vítaní. Zažijete nielen bývanie vo voňavej a útulnej liptovskej drevenici, fantastickú kuchyňu, aktívny relax v bazéne, na bicykli, či pri tenise ale aj rodinné zážitky, ktoré sú v cene pobytu.

Viac o zážitkovom lete sa dozviete tu: Zážitkové leto na Liptovskom dvore >>>

Alebo nás priamo kontaktujte na telefónnom čísle 0918 683 123 alebo mailom na info@liptovskydvor.sk

Tešíme sa na Vás. 🙂

Autor: Lenka, recepcia

REZERVOVAŤ

Rezervujte si tento pobyt

REZERVOVAŤ