Spoznajte nás. Inak ako nás vídavate v našich priestoroch. My, naši kolegovia sme Liptovský dvor. Vytvárame jeho dušu. Je pravda, že s veľa našimi hosťami radi trávievame večery pri víne, kedy sa človek viac otvorí. Ale verím, že aj po niekoľkých hodinových rozhovoroch neviete napríklad, akým spôsobom najradšej relaxujeme:) Preto sme sa rozhodli, že sa Vám priblížime ešte viac. Tento krát sa poodhalil náš F&B manager, Braňo Bahleda

Brano Bahleda

Braňo Bahleda

Braňo u nás v roku 2018 oslávil výročie. Už je to vyše 10 rokov, čo k nám nastúpil, čo sa stará o našich hostí a riadi kolegov – čašníkov a kuchárov. Aj vďaka nemu patrí náš hotel medzi TOP 10 hotelov s najlepšími službami na Slovensku. Braňovi od nás za to patrí veľká vďaka.  Zároveň by sme chceli, aby ste ho spoznali viac. Rozhodli sme sa ho trošku vyspovedať .

Braňo, jednou vetou, ako by ste zhodnotili Vašich 10 rokov na Liptovskom dvore?

Jednou vetou to nebude celkom jednoduché, ale najvýstižnejšie mi pripadá slovo …zmysluplné. Som skutočne rád, že môžem byť a pracovať na mieste, kde sa to všetko robí tak OZAJSTNE, kde slová ako kvalita, čestnosť a záujem, nie sú len akési prázdne slogany.

Máte nejakú osobnosť, ktorá Vás inšpiruje či už v pracovnom živote alebo len spôsobom života?

Neviem, či práve inšpiruje, pretože každý z nás má úplne odlišnú životnú cestu, ale za posledné obdobie je pre mňa takýmto človekom nepochybne česká kráľovná marmelád Blanka Milfajt. Ona je pre mňa živým príkladom toho, že nikdy netreba prestať snívať svoje sny. A možno raz… 🙂

Akým spôsobom relaxujete? Preferujete ľahnúť si na pláž alebo fyzickú aktivitu?

Ani leňošenie na pláži nie je na zahodenie, ale v mojom prípade to väčšinou vydržím len veľmi krátko. Milujem more. Hlavne keď pevninu vidím z paluby plachetničky. Aj to je jedna z vecí, za ktoré v podstate vďačím tomuto miestu a jednému skvelému človeku, ktorý ma do tajov jachtingu trošku zasvätil.

No a keď potrebujem naozaj vypnúť , tak dlhá prechádzka lesom je pre mňa to najsprávnejšie riešenie.

Aká ja Vaša vysnená destinácia?

Od dieťaťa ma lákal Nový Zéland, ale aj trebárs Špicbergy by bola veľká výzva….no takých miest by bolo neúrekom.

Keď Vás chce niekto pozvať na drink, čím Vám určite ulahodí a čím Vás naopak sklame?

Pohárom dobrého vína sa nedá nič pokaziť, alebo trošičku ostrejšieho rumu. A čo ma sklame? Hmm….veľmi nemusím sladké nápoje a už vôbec nie vyslovene nekvalitné víno. Bránim sa povedať, že také“ lacné“ , lebo nie vždy je to len otázka ceny.

Obľúbená pesnička?

Takých je obrovské množstvo, ale niekto kto ma pozná a chce mi urobiť radosť tak pustí Fleret a ich Vizovice.

Pre Vás najsexi herečka?

Tak tu nezaváham  🙂 …. Eva Vica Kerekes

Aký  TOP gastronomický zážitok ste zažili? Máte niečo čo by ste chceli zažiť čo sa gastronómie týka?

Napriek tomu, že  za niektorými jedlami v našej ponuke sa ukrýva určitá rafinovanosť a nie celkom jednoduché technologické postupy, ja som veľký fanúšik jednoduchosti a tradičnosti . Mám rád jedlá, ktoré sa varia “potichu a dlho“.
A gastronomický zážitok? Pre mňa je to vždy o atmosfére a spoločnosti, v ktorej sa cítim príjemne a prirodzene. Takže  si nemôžem pomôcť, ale mne sa vracajú spomienky do jednej nádhernej kamennej krčmy, kde bola pri mne moja žena, na tanieri krásne vyzretý syr, hrsť olív, silný kus domácej sušenej šunky, ktorá len tak visela zakvačená pod stropom a pohár silného plného červeného. Krása!

A čo zažiť? Vyhovuje mi stredomorská, ale aj poctivá maďarská kuchyňa. Takže asi na takýto výlet, ktorý by bol o ochutnávaní a spoznávaní, by som sa nahovoriť nechal veľmi rád.

Čo je pre Vás povinná jazda na Liptove a človek bez toho aby to navštívil, nemal ani z Liptova odisť.

Náš Liptovský dvor 🙂

Braňovi ďakujeme za rozhovor :).

Autor:  Jana a Braňo, F&B manager