Pomáhať nám chutí je za nami. Bol to VÝNIMOČNÝ večer. Úžasné jedlo v podaní dvoch špičkových slovenských šéfkuchárov Petra Bracha a Martina Záhumenského, ktorí dali zo seba to NAJLEPŠIE. Bezodná studňa vtipu z úst Milana JUNIORA Zimnýkovala, ktorý u nás na dvore vytvoril perfektnú atmosféru. Smiali sme sa, plakali a prihadzovali euro k euríčku.

Ďakujeme Vande zo Svetielka nádeje za tie krásne slová o vašich deckách, o tom, čo všetko pre nich robíte, aby ich boj s onkologickým ochorením bol čo najľahší. Zdenka, aj tebe patrí veľká vďaka, že napriek všetkému si našla odvahu sa pred nás postaviť a predstaviť prečo vznikla SPOSA Komárno…NAJVÄČŠIE ĎAKUJEM patrí hosťom! Za to že prišli, užili si to s nami, ochutnali, ohodnotili. A POMOHLI! POMOHLI REKORDNOU SUMOU 5.670€! WAU!👏👏👏 Ako sa hovorí…Korunkou ku korunke…A aj malý rodinný hotel na Liptove sa môže stať VEĽKÝM! Za 6 ročníkov POMÁHAŤ NÁM CHUTÍ pomohol sumou 31.000€! Sme NEUVERITEĽNE ŠŤASTNÍ, sme DOJATÍ a ĎAKUJEME všetkým v našom okolí za ich podporu a pomoc. Tieto emócie v nás budú ešte dlho doznievať. S láskou, Jana & Richard

Prichádza máj. Teším sa nielen preto, že je to môj najobľúbenejší mesiac v roku, ale hlavne preto, že v máji sa už po 6. krát bude konať mimoriadne krásny a veľmi príjemný večer. Večer, kedy sa na Liptovskom dvore stretnú úžasní šéfkuchári, aby si zmerali sily, ale hlavne aby pomohli. Večer, kedy sa koná POMÁHAŤ NÁM CHUTÍ VI.

Pomáhať nám chutí

Pomáhať nám chutí je projekt, ktorý vznikol v pred 6timy rokmi. Túžili sme spojiť dve príjemné činnosti, zážitok z výnimočného jedla a pomáhanie druhým. Táto idea sa stala rýchlo veľmi úspešnou a obľúbenou. Svedčia o tom aj naši doterajší moderátori – ambasádori – Didiana, Milan JUNIOR Zimnýkoval, 2x Adela Vinczeová a Barbora Rakovská. Ale aj slovenské kuchárske elity, ktoré sa pre túto myšlienku nadchli spolu s nami- Michal Škorec a Lukáš Hesko. Ale čo je najdôležitejšie, je suma, ktorou sme doteraz pomohli ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú– úžasných 25.000€! Tento rok sa posnažíme pokoriť 30.000€. A to, že by to nemal byť až taký problém svedčí, že tento rok máme HVIEZDNE OBSADENIE– Peter Bracho a Martin Záhumenský.

Peter Bracho a Martin Záhumenský

Peter Bracho a Martin Záhumenský sa stretnú na Liptovskom dvore, 25.5.2019 počas charitatívnej akcie Pomáhať nám chutí

Peter Bracho vs. Martin Záhumenský

Petra Bracha už určite poznáte. Je to náš dvorný šéfkuchár. Peter šéfuje našej kuchyni už skoro 3 roky. Predtým varil v Michelinskej reštaurácii v Nemecku. Peter je nielen talentovaný šéfkuchár, ale je to aj človek s pokorou a veľkým srdcom. To, že je výnimočne talentovaný značí, že sa stal ABSOLÚTNYM VÍŤAZOM medzinárodnej gastronomickej súťaže, ktorá sa konala vo Februári v Chorvátsku.

Druhý šéfkuchár je veľmi známy, šikovný a scestovaný šéfkuchár Martin Záhumenský. Svoje kuchárske skúsenosti získal v špičkových Londýnskych reštauráciach. Je známy aj ako jeden z porotcov Masterchef. Momentálne žije so svojou manželkou Zdenkou a psíkom Chilli v Toskánsku, kde organizujú gastro výlety (www.siitaly.eu). Ochutnať jeho kuchyňu môžte v Bratislave v reštaurácii Bocca Bouna, kde pôsobí ako Consultant chef.

To, že pôjde o prvotriednu gastronómiu niet pochýb. Tieto dve zvučné mená sa postarajú o Váš dokonalý gastronomický zážitok.

Milan Zimnýkoval

Je pre nás nesmiernou radosťou, že Milan Junior Zimnýkoval k nám príde na akciu POMÁHAŤ NÁM CHUTI po druhý krát!

Ako to počas večera vyzerá

Pomáhať nám chutí je kuchársky battle – súboj dvoch šéfkuchárov.  Každý šéfkuchár pripraví na ten večer svoje špeciálne degustačné menu. Hostia si vyberajú jednotlivé chody, ale až do momentu, kým im tanier príde na stôl nevedia, kto im to jedlo pripravil. A po príjemnom zážitku z jedla, jedlo ohodnotia čiastkou akou si ho cenia.

A takto to je chod za chodom. A verte či nie, čo chod, to dramatický súboj. Súboj v kuchyni, kde ale nelietajú nože, ale vyťahujú sa tajné tromfy, ktoré by mali predbehnúť súpera. Víťaz je ten, ktorý svojou šikovnosťou a kreativitou presvedčí hostí zaplatiť viac. Čím lepšie jedlo, tým sú hostia motivovaní oceniť jedlo vyššou sumou a tým je výhra väčšia:). Keďže kuchárom naozaj záleží, aby VYHRALI, dajú zo seba to NAJLEPŠIE. Veď predsa svojím gastroumením podporujú ľudí, ktorým život pripravil ťažké a zložité prekážky a bez pomoci iných by sa s nimi pasovali ťažšie.

Celým večerom sprevádza moderátor(ka), ktorá aj nad večerom preberá záštitu. Tento rok sa môžeme opäť tešiť na známeho milovníka dobrej gastronómie Milana JUNIORA Zimnýkovala!

Pomáhať nám chutí – Aké jedlo si vyberieme?

Hviezdy večera, alebo komu pomáhame

Hlavné postavy sú známe. Ale hlavné hviezdy nie. Hlavné hviezdy sú jednoznačne ľudia, ktorým patrí tento večer. Pre ktorých sa všetci v ten večer stretneme a ktorým pôjde každé euro, ktoré počas večera vyzbierame. Jednou z týchto hviezd sú deti, ktoré bojujú s onkologickým ochorením. A o to, aby tento boj bol čo najľahší, najmenej strastiplný a hlavne pozitívny sa stará Svetielko nádeje z Banskej Bystrice.

svetielko nadeje Barbora Rakovska

Náš riaditeľ, Richard spolu Barborou Rakovskou navštívili Svetielko nádeje

Druhou hviezdnou sú zástupcovia občianskeho združenia SPOSA – Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom z Komárna. Vieme, že detí s touto diagnózou pribúda a spoločnosť ešte nie je na to úplne pripravená. Preto veríme, že združeniu rodičov a priateľov autistických detí týmto večerom aspoň trošku zjednodušíme a spríjemníme ich celoživotnú cestu.

Aby tento večer mal zmysel, potrebujeme Vás. Našich hostí. Ľudí, ktorí vedia oceniť fantastického jedlo a napĺňa ich pomoc druhým ľuďom. Ak to cítite ako my, chcete zažiť večer plný emócii, vtipu, súperenia, prvotriednej gastronómie a vo finále zažiť dobrý pocit, ste srdečne vítaní v našej reštaurácii Liptovského dvora, dňa 25.5.2019. Svoj stôl si rezervujte na 0917 160 266.

Prečítajte si prečo sa k nám pridať tento večer:

Vanda a Richard na Liptovskom dvore počas Pomáhať nám chutí

Richard Holec, riaditeľ hotela Liptovský dvor

Jeden z najkrajších pocitov mám keď niekomu pomôžem….. akokoľvek. Ďalší fantastcký pocit zažívam, keď môžem niečo s láskou uvarené okoštovať – podegustovať kuchárske umenie….čokoľvek. No a keď si tieto dve veci spojím vznikne mi Pomáhať nám chutí. Večer len s najkrajšími pocitmi:)

PS: kto nezažil nepochopí…….

Peter Bracho, šéfkuchár hotela Liptovský dvor

Pre mňa je varenie vášeň, ktorá má dokonale napĺňa. Minule sa ma v TV Markíza pýtali, či mi nevadí, že niekoľko hodín strávim nad prípravu jedla – od vymýšľania, prípravy až po servírovanie a ľudia to potom za pár minút zjedia. NIE“ 🙂  Presne pre toto to robím. Teším sa z toho, že to niekomu chutí, nadchne to všetky jeho zmysly a zanechá to v ňom dobrý pocit. A nielen z pocitu nasýtenia, ale aj z toho gastronomického zážitku.  A akcia Pomáhať nám chutí je presne o tom dobrom pocite, ale na DRUHÚ:) Verím, že budete mať dobrý pocit z toho čo navarím, ale aj z toho, že týmto príjemným večerom spríjemníte život aj  deťom na Detskej onkológii. A strašne sa teším, že sa tento krát u nás na dvore stretnem s Martinom Záhumenským. On naozaj skvelý kuchár. Budem mať s ním čo robiť:)))))) Teším sa na Vás.

Vanda Prandorfyová, fundraiser, Svetielko nádeje, Banská Bystrica

Milí priatelia,  

SVETIELKO NÁDEJE si veľmi váži, že bude už šiestykrát súčasťou výnimočného projektu Pomáhať nám chutí. Tento projekt vnímame ako jedinečnú formu pomoci chorým deťom netradičnou formou.  Vďaka nadšeniu Richarda Holeca a tímu Hotela****Liptovský dvor zachutilo pomáhať už mnohým ľuďom. Aj toto je príležitosť presvedčiť sa, že pomoc má mnoho podôb. Napríklad aj kulinársku, keď sa varešky skrížia pre dobrú vec. Pomáhať je veľmi dôležité a v našom občianskom združení si to uvedomuje každý deň.  Vážime si tých, ktorí nám dlhodobo pomáhajú pomáhať a sme za to veľmi vďační. 

Alena Kajanová, SPOSA – Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom

Združenie na pomoc osobám s autizmom si veľmi váži, že tím hotela LIPTOVSKÝ DVOR zaradil aj naše malé, ale nemenej potrebné združenie rodičov a priateľov autistických detí do tohto veľmi zaujímavého projektu na pomoc tým, ktorí to potrebujú.                                     

Keď nás Martin Záhumenský oslovil, boli sme milo prekvapení a zároveň nás potešilo, že práve my ho motivujeme pripraviť pre Vás tie najlepšie gurmánske špeciality, ktoré pošteklia vaše chuťové poháriky  –  aby pomáhať nám – chutilo aj Vám.