Máj sa blíži. Máj hrá na Liptovskom dvore tými najkrajšími farbami. Máj je mojím najobľúbenejším mesiacom v roku. Máj je lásky čas. A máj je už po piaty krát mesiacom, kedy sa koná naša srdcová záležitosť Pomáhať nám chutí. Tento rok, 5. ročník Pomáhať nám chutí sa koná 26.5.2018😊

Ako vzniklo Pomáhať nám chutí

Ak ste ešte doteraz nepostrehli tento náš projekt, rada Vám ho trochu priblížim. Pred pár rokmi u nás skrzol nápad spojiť dve krásne veci, ktoré ľudí spájajú a napĺňajú. Fantastické jedlo a pomoc druhým. Mali sme chuť pomôcť, ale nechceli sme, aby to bolo také suché „poslanie peňazí“ nejakému združeniu, ktoré nám je sympatické. Túžili sme tomu dať emóciu, vtip, ale aj dojatie. Preto vzniklo Pomáhať nám chutí. Jedinečná akcia v našom malom rodinnom hoteli, ktorá má veľmi silného ducha a z roka na rok rastie. Rastie nielen na kvalite, počte hostí, ale hlavne finančnými prostriedkami, ktoré sa nám podarí za večer vyzbierať.

pomahat nam chuti gastronomicka vecera

Pomáhať nám chutí – Počas večera je vždy výborná atmosféra

Ako to počas večera vyzerá

Pomáhať nám chutí je kuchársky battle, kde sa stretnú dvaja prvotriedni šéfkuchári. Celý večer prebieha tak, že každý šéfkuchár pripraví na ten večer svoje špeciálne degustačné menu. Hostia si vyberajú jednotlivé chody, ale až do momentu, kým im tanier príde na stôl nevedia, kto im to jedlo pripravil. A po príjemnom vychutnaní jedla, jedlo ohodnotia čiastkou akou si ho cenia.

A takto to je chod za chodom. A verte či nie, čo chod, to dramatický súboj. Súboj v kuchyni, kde ale nelietajú nože, ale vyťahujú sa tajné tromfy, ktoré by mali poraziť súpera.  Víťaz súpera „poráža“, keď presvedčí svojou šikovnosťou našich hostí. Čím lepšie jedlo, tým sú hostia motivovaní oceniť jedlo vyššou sumou a tým je výhra väčšia:). Keďže kuchárom naozaj záleží, aby VYHRALI, dajú zo seba svoje TOP NAJLEPŠIE. Veď predsa svojím gastroumením podporujú ľudí, ktorým život pripravil ťažké a zložité prekážky a bez pomoci iných by sa s nimi pasovali ťažšie.

Celým večerom sprevádza moderátor(ka), ktorá aj nad večerom preberá záštitu. Doteraz sme mali tú česť u nás privítať Didianu, Milana „JUNIORA“ Zimnýkovala a 2x Adelu Vinczeovú. Tento krát nás poteší šikovná a sympatická Barbora Rakovská.

Pomáhať nám chutí – Aké jedlo si vyberieme?

Peter Bracho vs. Lukáš Hesko

A aby sme nezabudli na hlavné postavy večera. Za nás, za hotel Liptovský dvor, sa ako inak postaví náš šéfkuchár Peter Bracho. Keby ste náhodou nevedeli o jeho šikovnosti, minulý rok sa stal Majster kuchár 2017 na celoslovenskej súťaži v Bratislave. Tento rok išiel mimo hraníc SR a medzi 2 stovkami kuchárov z rôznych kútov sveta skončil na 2. mieste!

Našim hosťujúcim šéfkuchárom, je  šéfkuchár Lukáš Hesko. Počas jeho pôsobenia v bratislavskej reštaurácii FACH sa stal podľa odborného hodnotenia Gurmána na Slovensku, Šéfkuchár roka 2017.  To, že pôjde o prvotriednu kvalitnú gastronómiu niet pochýb. Tieto dve zvučné mená sa postarajú o Váš dokonalý gastronomický zážitok.

Lukas Hesko vs. Peter Bracho

Lukáš Hesko vs. Peter Bracho

Hviezdy večera, alebo komu pomáhame

Hlavné postavy sú známe. Ale hlavné hviezdy nie. Hlavné hviezdy sú jednoznačne ľudia, ktorým patrí tento večer. Pre ktorých sa všetci v ten večer stretneme a ktorým pôjde každé euro, ktoré počas večera vyzbierame. Jednou z týchto hviezd sú deti, ktoré bojujú s onkologickým ochorením. A o to, aby tento boj bol čo najľahší, najmenej strastiplný a hlavne pozitívny sa stará Svetielko nádeje z Banskej Bystrice.

svetielko nadeje Barbora Rakovska

Barbora a Richard spolu navštívili Svetielko nádeje

Druhou hviezdnou je mladý chalan Jakub Vanek, ktorému počas štúdia na Vysokej škole diagnostikovali Sklerózu Multiplex. Je to obdivuhodný chalan, ktorý sa postavil chorobe, bojuje s ňou dennodenne a pritom má silu na to, aby pomáhal aj iným ľuďom, ktorých postihol podobný osud.

Aby tento večer mal zmysel, potrebujeme Vás. Našich hostí. Ľudí, ktorých ako nás napĺňa ochutnávanie fantastického jedla a pomoc iným. Ak to cítite ako my, chcete zažiť večer plný emócii, vtipu, súperenia, prvotriednej gastronómie a vo finále zažiť dobrý pocit, ste srdečne vítaní v našej reštaurácii Liptovského dvora, dňa 26.5.2018. Svoj stôl si rezervujte na 0917 160 266.

Prečítajte si prečo sa k nám pridať tento večer:

Vanda a Richard na Liptovskom dvore počas Pomáhať nám chutí

Richard Holec, riaditeľ hotela Liptovský dvor

Jeden z najkrajších pocitov mám keď niekomu pomôžem….. akokoľvek. Ďalší fantastcký pocit zažívam, keď môžem niečo s láskou uvarené okoštovať – podegustovať kuchárske umenie….čokoľvek. No a keď si tieto dve veci spojím vznikne mi Pomáhať nám chutí. Večer len s najkrajšími pocitmi:)

PS: kto nezažil nepochopí…….

Peter Bracho, šéfkuchár hotela Liptovský dvor

Pre mňa je varenie vášeň, ktorá má dokonale napĺňa. Minule sa ma v TV Markíza pýtali, či mi nevadí, že niekoľko hodín strávim nad prípravu jedla – od vymýšlania, prípravy až po servírovanie a ľudia to potom za pár minút zjedia. NIE“ 🙂  Presne pre toto to robím. Teším sa z toho, že to niekomu chutí, nadchne to všetky jeho zmysly a zanechá to v ňom dobrý pocit. A nielen z pocitu nasýtenia, ale aj z toho gastronomického zážitku.  A akcia Pomáhať nám chutí je presne o tom dobrom pocite, ale na DRUHÚ:) Verím, že budete mať dobrý pocit z toho čo navarím, ale aj z toho, že týmto príjemným večerom zpríjemníte život aj  deťom na Detskej onkológii. A strašne sa teším, že sa popasujem s Lukášom. Aspoň sa ukáže, čo je viac, či Šéfkuchár roka 2017, či Majster kuchár 2017:)))))) Teším sa na Vás.

Vanda Prandorfyová, fundraiser, Svetielko nádeje, Banská Bystrica

Prečo sa vám oplatí prísť na túto večeru?  Pretože máte jedinečnú príležitosť ochutnať fantastické jedlá pripravené s láskou a s veľkou dávkou empatie. Každý z piatich chodov si budete vychutnávať  a zároveň oceňovať  jedlá s vedomím, že tým niekomu pomáhate.  Skvelý projekt pre ľudí, ktorí  chápu, že pomáhať je dôležité.  Uvidíte, že pomáhať vám zachutí  a budete chcieť prísť  na túto akciu znovu.  

Ingrid Škropeková, fundraiser, Svetielko nádeje, Banská Bystrica

Spomínam si na svoju prvú návštevu Hotela****Liptovský dvor. Mala som veľkú trému a obavu z toho, ako zvládnem reprezentovať činnosť Svetielka nádeje,  keď má tak široký záber.  No ľudskosť podpora a láskavý prístup Richarda a kolektívu Liptovského dvora ma uistili,  že som na správnom mieste a so správnymi ľuďmi, ktorých spája spoločný cieľ: pomôcť tam, kde je to potrebné.  Spomínaný večer bol nakoniec nie len srdečný a zároveň vysoko profesionálny, ale aj plnohodnotný kulinársky/ gastronomický zážitok,  aký som odvtedy nezažila.