Znie to možno ako fráza, ale je to tak. Už asi mesiac mám chuť na kačku. Takú kačku ako pripravuje moja maminka v tomto období na nedeľný rodinný obed. Kačička, ktorá musela byť vychovaná na dvore, kŕmená kukuricou a čerstvou trávou a s láskou očistená. Maminka ju deň vopred poriadne nasolí, aby soľ prenikla rovnomerne do celého mäska. A v nedeľu ráno ju v pekáči vloží do trúby, aby bola na obed mäkkučká a chrumkavá. Samozrejme na to by to bol kvalitný obed, nesmie k tomu chýbať silný vývar z kačacích drobov, ako maslo jemná pečienka, domáce lokše (áno, aj tie sme doma robili, aby sme v sobotu mali čo vysávať), červená kapusta  a ako sladká bodka teplá štrúdla plnená makom a čerešňami. Potom sa už len pomaly vystrieť a vychutnávať si ten blažený pocit. Och. Naprázdno prehĺtam slinky. Moje chúťky totiž stále neboli naplnené. Problém je hlavne to, že sme dlho neboli u našich na nedeľnom obede, lebo sú ďalekoooo. A ja som sa toto žezlo ešte neodvážila prebrať. Snažím sa tieto moje chúťky oblbnúť rôznymi kačacími prsiami, čo ponúka väčšina reštaurácii, alebo minule som si objednala husaciu pečeň v jednom podniku, ale verte či nie, nie je to ONO!

A viete, čo? Povedala som to nášmu Braňovi a Mirovi a kačky z domáceho chovu sú už objednané. (Asi aj oni na ne dostali chuť:)) A nebudú to žiadne grilované kačacie prsia a husacia pečeň. Bude to celá kačica s drobami a bude robená ako u nás doma. Vopred nasolená, dlho pečená s jabĺčkom dochrumkava, pečienočka, kačací vývar. Áno, sama na to dohliadnem, lebo jedine to sú tie pravé KAČACIE HODY, ktoré doprajú ten pravý gastronomický zážitok:)

Spravila som Vám chuť? Tých kačíc máme rezervovaných viac, aj pre Vás. Stačí si u nás objednať jednu z nich, ale minimálne 48 hodín vopred (záleží nám na tom, aby prešla celým procesom a na Vašom tanieri bola dokonalá)! U nás na Liptovskom dvore sú KAČACIE HODY pripravené postupom ako „Od maminky“, len s tým rozdielom, že potom nemusíte odkladať zo stola a umývať riad 😉

Kačacie hody sú pre 4-6 osôb. Objednajte si Vašu kačku na 0917 160 266.

Dobru chuť a verím, že sa u nás stretneme pri stole s mastnými rukami;) Mňam, Jana

kacacie-hody-web