Aj ty sa už tešíš z jarných vôní a teplých lúčov, ktoré nás nútia privrieť oči a vychutnávať si príjemné slnečné pohladenie? Z rán, ktoré už nie sú konečne zahalené v tme…. Áno, marec je tu! Mesiac, kedy sa opäť zobudíme do jari. A vieš, že máš tri mesiace, počas ktorých by si nemal vynechať Liptov v tvojich plánoch. Dám ti 5 dôvodov prečo:).

1. Jarná lyžovačka v Jasnej

Zadarmo skipass v Jasnej

Bývaj na Liptovskom dvore, lyžuj v JASNEJ ZADARMO 😎

Všetci milovníci lyžovania mi dajú za pravdu, že jarná lyžovačka je proste TOP. Sedíme si na lanovke a konečne naše pigmentové bunky tancujú radosťou, že nám po zime zažiaria na tvári. Už  nás pri lyžovaní neštípe žiadny ľadový vietor, cítime už len príjemný jarný vánok. Zabudnime na premrznuté ruky a nohy v lyžiarkach, pekne si rozopneme bundy a užívame si každú jazdu. A to vychladené pivko alebo Aperol počas kratučkej prestávočky. Vrelý čaj, ktorý nám najprv obarí jazyk a až potom pomaly rozmrazí stuhnuté telo si môžete nechať.

Ale čo je NAJVÁC – prázdnejšie svahy a MIMOSEZÓNNE CENY. 😉 Nalákali sme vás? Nečudujeme sa. Príďte od 9.3. do konca lyžiarskej sezónny (podľa snehových podmienok) a budete lyžovať v JASNEJ ZADARMO! Rezervujte si ubytovanie na Liptovskom dvore so SKI PASSOM DO JASNEJ.
Viac:www.liptovskydvor.sk/zima-na-chalupke

2. Prechádzky po prebúdzajúcej sa prírode

Hovoríte si načo ísť na Liptov? Verte, že najlepší spôsob ako zabojovať s jarnou únavou je pobyt v prírode. Príjemná prechádzka či už Jánskou dolinou k horárni alebo Žiarskou dolinou je tá najlepšia nabíjačka. Svieži čerstvý vzduch, pohľad na prvé zelené steblá trávy, žblnkot potoka a jarné lúče rozpumpuje energiu v každom. Teda na nás to funguje na 100%. Obidve trasy sú dlhé cca 5km jedným smerom do mierneho kopca. A ktorú si vybrať?

Hotel Liptovský dvor – horáreň v Jánskej doline:
Začínate rovno z nášho hotela a pokračujete smerom doľava. Celá trasa vedie po asfaltke. Po Stanišovskú Jaskyňu, ktorá je zhruba v pol ceste sa stáva, že sem tam prejde auto – návštevníci jaskyne. Ale od jaskyne k horárni je to ľudoprázdne a sprevádza Vás len potôčik a vtáčiky (nechcem písať, že môžete stretnúť aj iné zvery, ale určite odporúčam spievať si do kroku:)). Horáreň je na lúke kde sa nachádza pár prázdnych domčekov. Nie je tam možnosť sa občerstviť, tak si nezabudnite zbaliť nejakú vodu, horalku či jabĺčko, aby ste mali silu aj na cestu naspäť.

prechadzka v Janskej doline

Jánska dolina je krásna a začína už z nášho hotela. Nič Vás nenakopne viac ako prechádzka v prírode.

Hotel Liptovský dvor – Žiarska chata
Na túto prechádzku sa musíte dopraviť autom. Je to približne 15 min. Parkuje sa na platenom parkovisku (2€/celý deň). Celá trasa vedie tiež po asfaltovej ceste do mierneho kopca, kde majú autá vjazd zakázaný. Žiarska dolina je veľmi obľúbená, tak tam očakávajte väčšiu koncentráciu ľudí 🙂 Dôležitá je však motivácia a tou je Žiarska chata – horská chata, kde si určite dajte chatársky čaj (môžete aj s rumom) a ich domácu hustú polievku. Neodporúčame kurací rezeň (je z polotovaru, aj keď možno po našej sťažnosti to prehodnotili). V letnej sezóne sa dá ísť dole na parkovisko na kolobežkách.

3. Bláznenie či wellness v Aquaparkoch

Všetkým je známe, že Liptov je termálna veľmoc:) A jar je najlepší čas, kedy tieto termálne bazéniky navštíviť. Prečo? Málo ľudí a lepšie ceny. Či už uprednostníte relax v termálnom bazéne či bláznenie sa na tobogánoch, určite mi dáte za pravdu, že preplnený termálny bazén nie je úplne relaxačný a čakanie desiatky minút na tobogán nie je na vybláznenie, ale na zbláznenie. Ak ste sľúbili sebe či deťom výlet do Tatralandie, či Bešeňovej, určite si to naplánujte na jarné mesiace. Nielen, že menej zaplatíte, ale si to aj užijete.

Tatralandia

Využite super akciu! Vstup do Tatralandie alebo Bešenovej s 50% zľavou👌

Dávame do pozornosti! Do 9.3. si zakúpite vstup do Bešeňovej alebo Tatralandie s 50% zľavou a tento vstup môžete využiť do 28.6.2019! Nepremeškajte to. My sme si už kúpili 😉
Viac na: www.tatralandia.sk

4. Konečne prichádzajú na scénu jarné dobroty

Každé ročné obdobie má svoje plody. Síce neviem, čo je to v zime (cencúle?) ale na jar viem určite. Medvedí cesnak, jarná žihľava, špargla, hrášok, reďkvičky, cibuľka, jahody. Mňááám. To sú všetky tie svieže chute, vône, farby jari na ktoré sa po zime nevieme dočkať. Nielen, že sú v tom období kedy prirodzene u nás dozrievajú najchutnejšie, ale sú pre nás aj najvhodnejšie na konzumáciu. A náš šéfkuchár Peter si to plne uvedomuje a už teraz rozmýšľa nad tým, čo a ako navarí, aby sme všetci my a vy zažili jar na tanieri. Jar chutnú, sviežu, voňavú, farebnú. Takže nie je o čom, jarná návšteva reštaurácie na Liptovskom dvore je MUST!

šéfkuchár Peter Bracho

Už as tešíte na všetky jarné dobroty? Tak si to namierte do reštaurácie Hotela Liptovský dvor. To musíte zažiť👌😋

5. Tipy, keď počasie nehrá úplne s nami

Je jasné, že taký Apríl nás vie trošku poblázniť, počasím myslím. Keď si naplánujete cestu na Liptov v tomto krásnom jarnom období a skríži Vám plány dážď, máme pre Vás tipy, ako nestratiť na nálade:
PARADOX – odporúčame všetkými desiatimi. Určite ste počuli o Escape room – miestnosti, do ktorej Vás zatvoria a vy musíte nájisť cestu von. Tri také sa nachádzajú v Liptovskom Mikuláši. Môžete si vyskúšať ako utiecť z väzenia, z ponorky alebo prekutrať kanceláriu Sherlocka Holmesa. V PARADOXE tomu úplne prepadli a všetko je premyslené do najmenšieho detailu. Naša osobná skúsenosť – výborná.
Viac na: paradox.wtf
SMOPAJ – Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Možno si poviete, že hmm, fakt do múzea? Jasné, múzeum SMOPAJ v Liptovskom Mikuláši stojí za návštevu. Krásne novo-otvorené múzeum je miesto, kde môžete stráviť celý deň. Nepreháňam. My, nie úplne múzejné tipy sme odtiaľ nevedeli odísť. Je to veľmi interaktívne, čiže si toho veľa vyskúšate a naučíte sa. Za nás TOPKA:)
Viac na: www.smopaj.sk
Mincovníčkovo – ak sa Vám nechce ísť ďaleko, lebo Vám úplne vyhovuje, že prší a môžete si na našej dreveničke zakúriť v krbe a len tak oddychovať, zájdite aspoň do Mincovníčkova v Liptovskom Jáne. Prežijete si taký život mince. Od nájdenia rudy v bani, tavenie, až po vyrazenie. Je to miesto vytvorené s láskou k jaskyniarstvu a s jedinečnou atmosférou.

rozpravkovy vikend

Rozprávkový víkend je naša srdcovka. Nielen kvôli divadlu UŽ, ale kvôli tej rozprávkovo-nádhernej atmosfére🧙‍♂

TIP na JARNÝ POBYT u nás na dvore:
Rozprávkový pobyt s bábkovým divadlom UŽ
Ak ste si nevybrali nič z hore uvedeného, toto musíte s nami zažiť! Je to fakt špeciálna udalosť, kedy náš hotel navštívia bábkoherci z divadla UŽ (inak je medzi nimi veľmi milý a navyše známy moderátor TV JOJ Pavol Michalka, ktorého hlas je neuveriteľný. Ja s ním zásadne telefonujem, žiadne maily, lebo keď ho počujem, je to ako balzam na dušu. Ale nehovorte mu to, prosím…lebo už mi nezdvihne:) ) A s divadlom UŽ sa počas celého víkendu ocitneme v jednej krásnej rozprávke. Určite to v tomto pred-a asi aj povolebnom ošiale padne vhod:)
Viac na: Rozprávkový family weeked

Jana