V decembri som prekvapujúco dostal email – nomináciu na jedinečnú a prestížnu akciu EY Podnikateľ roka 2017. Po úvodnom prekvapení a šoku som sa dohodol na interview v EY. Nerozumel som celkom presne prečo my? Malá rodinná firma, ktorá prevádzkuje drevenicový hotel? Na stretnutí sme sa veľa rozprávali o Ernst & Young, o ich akcii a jej histórii, ešte viac o nás a najviac o tom čo robíme ako Liptovský dvor. Nakoniec sme nomináciu s radosťou akceptovali a nakoľko sme mohli iba získať, veľmi sme sa na slávnostné odovzdávanie, ktoré sa konalo 27. Februára 2018 tešili 🙂

Stačilo už iba zabezpečiť si fešácky smoking pre mňa a šaty pre Janku (vďaka bohu za Nicollas Berenique v Bratislave, kde vedia čarovať), zaobstarať si nové obutie  a mohli sme ísť na to.

Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2017 prevzal sám prezident Slovenskej republiky. Konanie bolo v historickej budove NR SR a v nej samozrejme tá najlepšia spoločnosť! Nie neboli tam politici, ale podnikatelia teda presnejšie Páni podnikatelia! Neskutočný večer v podaní Adely Vinczeovej, doplnený o famózny spev Adriany Kučerovej a v obkolesení nekonečne úspešných a inšpiratívnych ľudí je niečo, na čo istotne tak skoro nezabudneme.

podnikatel roka

Adriana Kucerova EY podnikatel roka

Prvá odovzdávaná cena bola: Špeciálne ocenenie poroty. Krátko pred tým nám pri stole Michal Štencl, zakladateľ spoločnosti Sygic, rozprával o tom ako ti vlastné srdce prezradí čo ťa čaká. Zrazu som videl veľký prienik v hodnotení a vyjadreniach poroty s naším podnikaním a našou filozofiou. A aj srdce mi už čo to napovedalo. Aaaaaaa, áno! Špeciálne ocenenie získal Richard Holec a Milan Straka, za Liptovské dvory!

Odovzdanie Specialnej ceny poroty EY podnikatel roka

Milan Straka Liptovsky dvor EY podnikatel roka

Finalisti EY Podnikatel Roka 2017

To čo začal môj nepapierový svokor Milan Straka, teraz ja s mojou partnerkou Jankou vedieme a spolu s našimi spolupracovníkmi zvelaďujeme. Ďakujeme vám…Je to pre mňa obrovská pocta patriť medzi tých najlepších.

Keď sme sa konečne pobrali domov vonku nás prebralo -10C a druhý šok nastal ked nám náš vodič limuzíny oznámil, že sú skoro 2 ráno. No dobre nám tam bolo 🙂 Som veľmi rád, že sme spolu s Liptovským dvorom boli súčasťou súťaže EY Podnikateľ roka 2017.

Ešte raz touto cestou veľmi pekne ďakujem spoločnosti EY za organizáciu a pozvanie. Gratulujem všetkým oceneným a hlavne víťazovi –  p. Weisovi zo spol IBL Software Engineering, spol. s r.o. Dúfam, že naša dohoda platí a nabudúce sa vidíme u nás na Liptovskom dvore.

Všetko dobré a krásny deň.

S láskou váš

Richard

Špeciálna vďaka patrí Nicollas Berenique – dieľna pánskych oblekov a košiel, ktorých kúsky sú trendy, s vysokou úrovňou kvality a s jedinečným prístupom. To je to,  na čom nám najviac záleží a v ich salóne sme to dostali. A ďaleko viac. Ďakujeme a vrelo odporúčame.