dovolenka s detmi liptovsky dvor

Deti na Liptovskom dvore.

Je to tak. Naše dreveničky na Liptovskom dvore majú v sebe nejaké zvláštne čaro, ktorým si podmania všetky deti. Máme jedných hostí, ktorí k nám chodia veľmi často. Je to solventná rodina, ktorá by si mohla vybrať hociktorý kút sveta. Ale oni naozaj veľmi často prichádzajú k nám, na Liptovský dvor. Pri jednej z ich návštev, keď sme sa dali do reči v našom lobby bare nám prezradili, prečo je Liptovský dvor ich srdcovka. Ono je to hlavne srdcovka ich detí. Ich deti totiž milujú Liptovský dvor. A keďže rodičia vedia, že spokojné a šťastné deti znamenajú spokojných a šťastných rodičov, tak radi z času na čas splnia ich túžbu a vyrazia na náš dvor. Dlho mi táto ich veta ležala v pamäti a sem tam sa mi pripomenie. Hlavne, keď sa rozprávam s inými rodičmi a povedia mi niečo veľmi podobné. Áno, deti naozaj majú náš dvor radi. A tak som pátrala, že čím to môže byť. Z pohľadu dospelého som došla na tieto možnosti:

Drevenička

Ako isto viete, na Liptovskom dvore sa býva v liptovskej dreveničke. A toto je zrejme to, čo sa deťom páči. Útulná chalúpka z dreva v lese. Detičky vnímajú teplo a vôňu dreva a cítia sa v nej ako v rozprávke. Majú tam svoju izbičku, svoju posteľ, svoje miesto, kde sa môžu hrať. A keď sa nahlas smejú, či keď behom objavujú každé zákutia, nikto ich nenapomína, aby boli tichšie, aby nikoho nerušili. Veď nemajú koho. Majú svoju vlastnú rozprávkovú dreveničku. A o čo viac je to krajšie, keď si večer zapália krb a hrajú sa s rodičmi človeče, nehnevaj sa alebo si prečítajú rozprávku? Asi chápem tie deti. Veď aj my dospelí chceme byť občas deťmi a túžime sa cítiť ako v rozprávke.

dovolenka s detmi kupelna

Malí objavitelia v akcii

dovolenka s detmi izba postel

Detská izbička na drevenej chalúpke

dovolenka s detmi krb

Tu si večer spravíme ohník. S oteckom samozrejme.

Vonkajšie ihrisko

Tak ako dospelí, tak aj deti potrebujú priestor. Priestor, kde sa môžu hrať, naháňať sa, objavovať, vymýšľať. Na našom dvore tento priestor majú. Hneď ako vybehnú z dreveničky ocitnú sa na jednej veľkej lúke. Na lúke, kde môžu behať, hrať schovávačku, preskakovať cez potôčik, kopať si loptu a nehrozí im žiadne nebezpečenstvo. Je tu aj ihrisko s pieskoviskom, húpačkou, preliezkou, hojdacím koňom. Aj keď deťom netreba veľa. Im stačí priestor a voľnosť. Nech môžu svet objavovať, skúmať a skúšať.

dovolenka s detmi vonkajsie ihrisko

Šťastné deti. Štastní rodičia. Vonkajšie detské ihrisko

dovolenka s detmi vonkajsie ihrisko

Tu môžem behať. Tu môžem skúšať. Tu môžem objavovať.

dovolenka s detmi nizke tatry

Deti a príroda. A Liptovský dvor. Dokonalá kombinácia.

dovolenka s detmi zabava

Šťastné deti na Liptovskom dvore:) Hlavne bezpečne.

Detský kútik

Na Liptove sú často aj dni, keď počasie nie je úplne vhodné na bláznenie sa po vonku. Aj keď na druhej strane, čo je väčšia zábava pre deti ako si obuť  gumáky a skákať do každej kaluže? 🙂 Asi nie je toho veľa. Ale keď už je naozaj mrzko, zachráni to náš detský kútik. Alebo lepšie povedané priestranná detská herňa u Maťka a Kubka, kde sú hračky od výmyslu sveta. Pre malých aj veľkých. Pre dievky aj chlapcov. A kým sa deti vyhrajú dosýta, mamičky sa môžu posadiť v našich sedačkách a pozrieť novinky na Instagrame, či trendy v lifestylovom časopise. Naša herňa má ešte jednu veľkú výhodu. A to, že je oddelená od ostatných priestorov. Deti nie sú rušené dospelými a dospelí, ktorí jedia v reštaurácii, či sedia na káve s koláčom v našom lobby ani netušia, že v detskom kútiku práve prebiehajú preteky hračkárskych autíčok.

dovolenka s detmi detsky kutik

Detská herňa u Maťka a Kubka. Keby vonku pršalo.

Relax centrum

Keď som spomínala tú kaluž, deti odjakživa priťahuje voda. Či už je to naše jazierko, ktoré je doslova magnet pre každé dieťa, tak isto aj každé iné čľapkanie vo vode je najväčšia zábava. Skákanie, ponáranie, špliechanie, veď to poznáte. No a to sa dá práve v našom bazéne. Ako často chcete a ako dlho chcete. Teda, deti chcú:). A viete, čo je najväčšia výzva? Keď môžu vyliezť na lezeckú stenu, rovno z bazéna. A čo myslíte, kto vylezie vyššie, otecko, či synáčik? Tu odpoveď nie je vždy jednoznačná. Naše dvorské Relax centrum má aj saunu a vírivku. Ale má aj ping-pongový stôl. Či vedľa neho stojí tenisový kurt, kde sa dá okrem tenisu zahrať aj futbal, či basketbal.

dovolenka s detmi hotel s bazenom

Kto vylezie vyššie na lezeckej stene?

dovolenka s detmi bazen

Relax centrum na Liptovskom dvore.

Liptovský Ján a okolie

Áno, asi aj vy ste to správne pochopili, že veľa rodín ani neodchádza z nášho rezortu. Dokonale si tu vedia oddýchnuť, lebo dieťa má o zábavu postarané a rodičia konečne nemusia nič plánovať či organizovať. A k tomu sú v nádhernej prírode Nízkych Tatier. Ale nie každému to dá, aby sa nerozhliadol po okolí. A nemusíte ísť ani ďaleko, aby ste s deťmi zažili niečo zaujímavé.

Stačí vyraziť naľavo a za cca 45 detskou chôdzou prídete k Stanišovskej jaskyni. Ak vyrazíte napravo po 5 minútach máte Minislovensko – park so zmenšeninami slovenských hradov a zámkov. Ak budete pokračovať peši, prídete do malebnej dedinky Liptovský Ján, o ktorom ste určite počuli, že v ňom vyviera liečivá voda. Ale deti aj napriek tomu, že majú radi vodu, táto liečivá im moc nevonia. Radšej navštívia Mincovníčkovo, kde sa pozrú do bane ako sa ťaží ruda, ako sa taví a nakoniec si z nej vyrazia mincu. V Jáne sa dá aj vyliezť na vyhliadku z ktorej sa môžte pokochať pohľadom na malebný Liptov a preskúšať si s deťmi vlastivedu.

Asi Vám netreba spomínať ostatné highlighty Liptova ako Tatralandia, Jasná, Bobová dráha Žiarce, Tarzánia, Bešeňová a množstvo iných kid-friendly aktivít. Spomeniem Vám iba taký môj tohtoročný objav. Kedy Vaše deti chytali ryby? Nemyslím do tých detských sieti pri mori. Myslím na serióznu udicu s návnadou. Ešte nechytali? Ani my… do tohto leta. Rybáreň na Háku v Liptovskej Sielnici je na to ako stvorená. Odporúčam všetkými desiatimi.

Starostlivosť

Ešte sa vrátim k nám do dvora. Starostlivosť. Úprimná a priateľská starostlivosť. Nenazývam to službou, lebo služba je poskytovaná služobníkmi. A my nechceme byť Vašimi služobníkmi. My chceme byť Vašimi starostlivými priateľmi. Zaujíma nás, či ste sa dobre vyspali. Kam idete na výlet. Aké majú vaše deti najobľúbenejšie jedlo. Tak ako sa vy staráte o Vašich priateľov na návšteve, tak sa chceme postarať my o Vás a o Vaše deti. Záleží nám na tom, aby ste sa u nás najedli z najlepších surovín. Aby ste sa cítili príjemne. Aby Vám nič nechýbalo. A veríme, že dovolenku na Liptovskom dvore si zamilujú nielen deti, ale aj Vy, dospelí 🙂

dovolenka s detmi kura z lucneho dvora

Zaleží nám, čo jedia Vaše deti. Toto je kuriatko z lúčneho dvora.

dovolenka s detmi slepaci vyvar

Domáci slepačí vývar.

dovolenka s detmi ked deti spia

Veríme, že dovolenku na Liptovskom dvore si neužívajú len deti. Ale aj rodičia.

Fotky nafotila poľská blogerka Karina (www.multirodzice.pl ) počas pobytu spolu s jej rodinou. Fotky nie sú upravované ani aranžované, aby ste mali možnosť vidieť skutočný pohľad našich hostí. Ďakujem Karina za foto report Vašej rodinnej dovolenky.

REZERVOVAŤ

Rezervujte si tento pobyt

REZERVOVAŤ