8 dôvodov, prečo je pobyt na Liptovskom dvore bezpečný aj na jeseň

Milí priatelia,
napriek tomu, že sme mali tento rok všetci asi úplne iné plány, musíme spolu čeliť celkom novým situáciám. Zmenilo sa toho veľa – od podávania si rúk s priateľmi, nákupu potravín, (ne)chodenia do kina až po cestovanie a dovolenkovanie.
Na Liptovskom dvore sa nám napriek tomu všetkému, akoby zázrakom, podarilo zachrániť všetky pracovné miesta a otvoriť náš hotel v bezpečnom režime pre našich hostí už v apríli. Pobyt pod názvom Karanténa v lese bol beznádejne vypredaný už pár dní po jeho spustení.
A čo bolo najcennejšie? Naši hostia u nás prišli na iné – pokojnejšie myšlienky, cítili sa tu bezpečne a srdcom sa aspoň na pár dní vrátili naspäť k prírode.
Preto vám prinášame osem krátkych dôvodov, prečo je pobyt v Hoteli**** Liptovský dvor zodpovedná voľba, bezpečná dovolenka a najmä dobrý nápad aj na jeseň.

1. Dreveničky na 10 metrov od seba:
Na Liptovskom dvore bývate v samostatne stojacej dreveničke. Každá rodina či pár sa teší súkromiu, o ktorom pri bežných hoteloch môže len snívať. Vďaka bezpečnej vzdialenosti je “social distancing” medzi hosťami jednoducho dodržaný. Samostatné sedenie pred dreveničkou, či 10 metrov od ubytovania najbližšej rodiny je pravdepodobne viac, ako vie väčšina z nás dodržať aj doma v meste. Ak túžite po ešte menšom kontakte, nemusíte sa s nikým stretnúť od príchodu až po odchod, a to vďaka možnosti room service. Raňajky, obedy či večere vám radi prinesieme priamo na dreveničku.

2. Na báze alkoholu a ozón k tomu

Okrem toho, že v reštaurácii a lobby bare ponúkame kvalitné nápoje, ktoré naše staré mamy považovali za všeliek na rôzne neduhy a dodnes sa používajú na “vypálenie červa“, chceme hovoriť o dezinfekčných prostriedkoch. Používame tie, na báze alkoholu, ktorými po odchode hostí dôkladne dezinfikujeme celú dreveničku vrátane spoločných priestorov. Špeciálnu pozornosť venujeme všetkým rizikovým plochám ako sú kľučky, madlá, vypínače, tlačidlá, tv ovládače, ktorých ľudia bežne dotýkajú.

Novým prírastkom v rámci nášho arzenálu je ozónovač, ktorý je účinným bojovníkom proti baktériám, alergénom ale aj vírusom. Dezinfekcia vzduchu prebieha v dreveničkách, v reštaurácii a ďalších spoločných priestoroch.

Bezpečná jeseň

Ubytovanie v samostatnej dreveničke, jedlo priamo pred dvere, dodržiavanie R-O-R u všetkých zamestnancov, to je BEZPEČNÁ JESEŇ NA LIPTOVSKOM DVORE

3. Rúška, rukavice a dezinfekcia na dennom režime

Používame ich všade a všetci. Čašníci, recepčné ale aj personál, ktorý neprichádza do priameho kontaktu s našimi hosťami vie, že prísne hygienické opatrenia sú základ. Aj keď veríme, že sú naši hostia sami zodpovední a dodržiavajú všetky opatrenia a odporúčania, náš personál v reštaurácii používa pri obsluhe rukavice a dezinfikuje si ruky medzi obsluhou jednotlivých hostí. Po ich odchode prichádza automaticky na rad dezinfekcia stola a stoličiek. Prevencie nikdy nie je dosť.

4. Ihrisko na čerstvom vzduchu

V našom hoteli majú detičky svoj malý raj v podobe veľkého detského kútika v interiéri, ktorý tiež dôkladne dezinfikujeme. Ak však uprednostňujete čerstvý vzduch, máme aj veľké drevené ihrisko hneď vedľa terasy, z ktorej budete mať na deti dobrý výhľad a vy si tak môžete v kľude vychutnať kávičku alebo jednu zo špecialít nášho šéfkuchára. Babie leto pod lesom pre deti ako sa patrí.

5. Bezpečne aj v bazéne

V dôvodu aktuálnej situácie nie je naše Relax centrum možné využívať.

Záleží nám na tom, aby ste si u nás oddýchli so všetkým, čo k tomu patrí. Bazén, vírivku a sauny dezinfikujeme podľa najvyšších a najprísnejších noriem a sanitu nerobíme raz do týždňa, ako je bežne zvykom, ale každé ráno. Relax centrum sme v tomto období sprístupnili výhradne pre našich hotelových hostí.

6. Home office

Ak patríte k tým, ktorí si (ne)dobrovoľne už niekoľko mesiacov užívajú prácu z domu, viete, o čom je reč. Ponorková choroba z vlastnej obývačky či kuchyne nepôsobí na váš pracovný výkon blahodarne. Preto odporúčame zmenu ovzdušia a home office spod lesa. Vajíčka presne podľa vašej chuti na raňajky, poobedná prechádzka Jánskou dolinou, či “ťukanie” do počítača priamo spred dreveničky vám pomôžu aspoň na chvíľu nájsť stratenú rovnováhu medzi prácou a súkromím. Každá drevenička má vlastnú wi-fi, takže o pripojenie na Skype alebo Zoom sa báť nemusíte.

7. Vždy pripravení – jedlo priamo do dreveničky

No dobre, a čo keď sa situácia náhle zhorší a reštaurácie budú musieť obmedziť svoju prevádzku? Tak, ako počas apríla a mája, pri sprísnení nariadení sme pripravení doniesť vám objednanú stravu priamo do dreveničky. A to všetko bezkontaktne. Každá drevenička má svoje vlastné príjemné sedenie vonku a priestrannú obývačku s jedálenským stolom a krbom. U nás veru hladovať nebudete.

8. Garancia presunu pobytu

V súvislosti s aktuálnou situáciou okolo COVID-19 a jej pretrvávaním aj v čase poskytovania pobytov, budeme v prípade vydania obmedzení týkajúcich sa zákazu cestovania, či rozsahu poskytovania služieb reagovať tak, ako doposiaľ a našim klientom ponúkať viac možností riešenia potvrdených a zarezervovaných pobytov. Jednou z nich bude aj presun zálohovej platby na otvorený termín s nástupom do 30.09.2021, vrátane situácie totálneho lockdownu.

Tešíme sa na všetkých, ktorí sa rozhodli užiť si romantickú jeseň v prírode, osláviť to dobrým jedlom a podporiť slovenský cestovný ruch. Aj vám vďačíme za to, že sme stále tu. 😊

Milan Straka a tím Liptovského dvora

REZERVUJTE SI JESENNÝ POBYT