Je iba chvíľu potom ako sa skončil 3. ročník charitatívnej večere POMÁHAŤ NÁM CHUTÍ! Zážitky sú ešte veľmi čerstvé a emócie vo mne stále silno vibrujú. Prečo? Jednoducho preto, že tento večer je vždy hlavne o emóciach. A tak tomu bolo aj 14.5.2016 v našom rodinnom hoteli Liptovský dvor.

Ak ste ešte nepočuli o akcii POMÁHAŤ NÁM CHUTÍ, rada Vám k tomu poviem viac. Nápad vznikol pred pár rokmi. Mali sme chuť vytvoriť niečo silné, niečo neobvyklé, niečo čo ostane v nás a v našich hosťoch ešte dlho. V tom čase nás oslovilo Svetielko nádeje, že hľadajú priestory na ich projekt. Dohodli sme sa a projekt stretnutie rodín, kto prišli o dieťatko sa u nás uskutočnil. Medzi nami a s pánom Moravčíkom zo Svetielka nádeje vznikli silné sympatie. Je to niečo, ako keď preletí iskra….alebo zafunguje chémiaJ. Pán Moravčík rozprával o svojej práci s veľkou láskou, nehou, ale aj nadšením a vášňou a hlavne s úsmevom na tvári. A videli sme to aj u nás – naozaj skláňam klobúk všetkým zo Svetielka nádeje k ich ťažkej práci….Keď odišli, mali sme strašnú chuť im ešte nejak pomôcť. A nápad sa zrodil. Spojme dve krásne veci – pomoc druhým s gastronomickým zážitkom. A aby sme tomu dodali šťavu, pozvali sme si ďalšieho top šéfkuchára, ktorého náš Miro Gemzický vyzval do súboja. POMÁHAŤ NÁM CHUTÍ je akcia, ktorá sa zrodila v Hoteli**** Liptovský dvor a už má svoju históriu.

14.5.2016 sa konal 3.ročník. Hneď od začiatočných príprav to vyzeralo, že to bude výnimočné. Do súboja sme vyzvali Michala Škorca, mladého talentovaného šéfkuchára, ktorý bol ocenený ako TOP TREND šéfkuchár. Náš Miro Gemzický pár týždňov pred akciou získal cenu ABSOLÚTNY VÍŤAZ Košického Kuchára. To, že títo dvaja majstri varešky budú vyťahovať zbrane so silnými kalibrami bolo jasné a my ako „porota“ sme sa mali naozaj na čo tešiť 😉 Ďalším, pre nás splneným snom bolo, že naše pozvanie na sprevádzanie celého večera prijala Adela Banášova. Skvelá, pohotová a hlavne nekonečne vtipná Adela. Už chýbali len tí najdôležitejší. Naši hostia. Ľudia, ktorí si radi pochutnajú na dobrom jedle, ktorý radi prežijú večer v príjemnej spoločnosti, zabavia sa a hlavne pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú. Po vypustení do sveta, že plánujeme TOP udalosť Hotela Liptovský dvor, sa stoličky v našej útulnej reštaurácie rekordne rýchlo obsadili J. A naozaj – reštaurácia praskala vo švíkoch. Ale to len pridalo na atmosfére – ľudia si boli bližší a uvoľnenejší:) Pomýlila som sa, najdôležitejší predsa sú tí, pre ktorých sme celý večer zbierali peniažky a pre ktorých sa celá akcia konala. Náš Miro „bojoval“ pre už vyššie spomínané Svetielko nádeje – centrum pomoci pre deti s onkologickým ochorením z Banskej Bystrice a Michal zbieral peniažky pre 10 ročného chlapca, Marka Zachara, ktorý nešťastnou náhodou skoro prišiel o ruku. Aj keď rúčku má, bohužiaľ ju nemôže využívať tak ako by potreboval.

Večer bol krásny. Vtipný. Miestami súperivý. Ale hlavne priateľský. Veľmi emotívny. A hlavne štedrý. Naši kuchári svojimi fantastickými 5-chodovými menu vyzbierali neuveriteľných 4.495€. Víťaza sme neuviedli, lebo rozdiel bol len pár eur a to v tom momente nebolo až tak dôležité. Dôležitá bola tá nádherná suma, to bola výhra celého večera. Víťazi sme boli všetci. Víťazstvo sme videli na šťastných a spokojných tvárach našich hostí, kuchároch z dobre odvedenej práce, ale hlavne radosť a pokoru na tvári zástupkyne Svetielka nádeje, pani Vandy Prandorfyovej a statočného chlapca Marka Zachara.

Hotel Liptovský dvor a reštaurácia Diva sa vzdali tržieb za všetky jedlá servírované počas večere Pomáhať nám chutí v prospech Svetielka nádeje a Marka Zachara. Prispievanie hostí za jednotlivé jedlá bolo na základe ich slobodného rozhodnutia. Adela Banášová sprevádzala celý večer bez nároku na honorár.

ĎAKUJEME ZA TEN KRÁSNY POCIT, ŽE TO MALO ZMYSEL!

 

V prípade, že ste sa nemohli zúčastniť Pomáhať nám chutí na Liptvský dvor, 2. kolo sa bude konať v reštaurácii Diva (www.divarestaurant.sk) v Bánovciach na Bebravu, dňa 27.5.2016.

A pre tých, ktorí by chceli pomôcť Svetielku nádeje alebo Markovi Zacharovi, kľudne kontaktujte našu recepciu, radi Vám poskytneme ich kontaktné údaje.