Project Description

Sledovanie medveďov v krásnej prírode vo Vysokých Tatrách!

Zažite neuveriteľný zážitok so skúsenými sprievodcami, ktorí Vás vezmú na miesta, kde máte vysokú pravdepodobnosť uvidieť medveďa hnedého z bezpečnej vzdialenosti. Nielen že Vám ukážu ich tajné miesta, ale Vás aj zoznámia s lokálnou prírodou – rastlinami a živočíchmi, pripravia Vás, ako sa zachovať pri strete s divokými živočíchmi a popritom sa dozviete veľa iných zaujímavostí.

Stredne fyzicky náročný 10 hodinový výlet v lone tatranskej prírody začína na Podbánskom okolo 6:00 hod. ráno a zhruba po hodine chôdze Vás čaká prvé miesto, kde sa mackovia zdržiavajú. Počas cesty Vám sprievodcovia porozprávajú veľa o živote medveďov a ukážu Vám rôzne stopy, ktoré v prírode zanechali. V Tatrách žije aj veľa iných zvierat, ktoré počas výletu môžete tiež zahliadnuť.

Dôležité informácie:
Výlet je vhodný aj pre deti od 8 rokov.
Dĺžka trasy je okolo 10km.
Vhodné oblečenie: Pohodlné, nepremokavé oblečenie, turistická obuv, klobúčik/ šiltovka, opaľovací krém, slnečné okuliare (september, október – rukavice, čiapka)
Počet osôb v skupine: 2-20
Dátumy: Jún – Október
Zabezpečené: Profesionálny medvedí sprievodca, profesionálne ďalekohľady, sprej na medveďov
Hotel zabezpečuje: Desiatové balíčky

Ako sa hovorí Šťastie praje pripraveným. Tak buďte pripravení a zažite Vaše prvé stretnutie s medveďom spolu so skúsenými sprievodcami:) A ako hovoria sprievodcovia, každý výlet je iný a nikdy nevedia vopred odhadnúť koľko šťastia im bude dopriate, aj keď šance sú vždy veľmi vysoké. Treba však veriť, že zrovna Vy budete mať šťastie a na vlastné oči uvidíte niekoľkých z vyše 150 voľne žijúcich medveďov v krásnych Vysokých Tatrách.

Viac informácii o pobyte a voľných termínoch